Logowanie Rejestracja

Niezbędnik kierowcy. Co warto mieć w samochodzie?Każdy kierowca regularnie podróżujący samochodem wiele razy zostaje postawiony przed sytuacją, która wymaga użycia różnego rodzaju akcesoriów czy narzędzi - niezależnie, czy mowa o poważnej awarii, czy na pozór niewinnym zdarzeniu. Prostym rozwiązaniem tego problemu może być zaopatrzenie się w tzw. niezbędnik kierowcy, czyli zestaw przedmiotów o praktycznym zastosowaniu. Jak go skompletować i co najczęściej wchodzi w jego skład?

Co warto zawsze mieć przy sobie?

Tego rodzaju zestawienie może być mocno subiektywne i różnić się w zależności od preferencji i nawyków danego kierowcy, niektóre akcesoria są jednak na tyle niezbędne i uniwersalne, że zdecydowanie należy je uwzględnić na liście zakupów obowiązkowych. Co ważne, są one w większości niedrogie i nie zajmują dużo miejsca, zmieszczą się zatem bez problemu w bagażniku każdego samochodu.

Pompka do opon

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak przydatne jest to narzędzie. W sytuacjach kryzysowych może znacznie przyspieszyć proces wymiany uszkodzonej opony na zapasową (nie każdy ma w zwyczaju co kilka dni sprawdzać stan jej napompowania). Dobrze jest wybrać najzwyklejszą pompkę nożną - w przypadku pompek elektrycznych można narazić się na jej niepotrzebną awarię.  

Dobrej jakości kable do akumulatora

Nie bez powodu wchodzą w skład niezbędnika kierowcy - to kolejne narzędzie na liście, które powinno znaleźć się w każdym samochodzie. Warto zadbać o odpowiednią długość kabli, by w razie potrzeby można było z nich bez problemu skorzystać także wtedy, gdy podpięte auta są ustawione inaczej, niż przodem do siebie. Do tej kategorii zaliczyć można również prostownik.

Skrobaczka/szczotka do szyb

Pogoda w sezonie jesienno-zimowym w Polsce działa często nie niekorzyść kierowców, zaskakując przymrozkami czy śnieżycami - dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu szczotkę / skrobaczkę do szyb. Dobrze odśnieżone szyby, które nie będą ograniczać widoczności, to absolutna podstawa zachowania bezpieczeństwa na drodze - zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Wróć do bloga