Logowanie Rejestracja

Niezbędne narzędzia do prac ogrodowychKażdy właściciel ogrodu zgodzi się z twierdzeniem, że bez odpowiednich narzędzi ogrodniczych niewiele można zdziałać. Ważne jest posiadanie przynajmniej podstawowych narzędzi, dzięki którym będzie możliwe zasadzenie nowych roślin, przycięcie żywopłotu czy wypielenie trawnika. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej potrzebnych narzędzi ogrodowych, bez których nie obędzie się żaden ogrodnik.

1. Szpadel

Niezbędny przy pracach wymagających kopania, np. do sadzenia nowych roślin.

2. Sekator i nożyce do gałęzi

Przydadzą się przy sezonowym przycinaniu krzaków ozdobnych i drzew.

3. Nożyce do żywopłotów

Narzędzie to jest niezbędne do precyzyjnego przycinania żywopłotów, można nimi także formować krzewy.

4. Grabie

Różne rodzaje grabi przydadzą się w ogrodzie do dokładnego oczyszczania trawnika oraz rabat z liści, ziemi i resztek roślinnych. Można nimi także wyrównać powierzchnię gleby przed wysiewem i sadzeniem roślin.

5. Drabina

Dzięki niej można przyciąć wysokie żywopłoty, krzaki i drzewa, do których nie dosięgnęlibyśmy stojąc na ziemi.

6. Kosiarka

Podstawowe narzędzie służące do pielęgnacji ogrodu. Dzięki niej skosimy szybko i sprawnie nawet duży trawnik.

7. Podkaszarka

Przyda się wszędzie tam, gdzie nie da rady wjechać kosiarka. Jeśli chcemy, aby każdy zakątek ogrodu wyglądał estetycznie, podkaszarka nam to umożliwi.

8. Opryskiwacz ciśnieniowy

Służy do wykonywania różnych zabiegów pielęgnacyjnych na roślinach ogrodowych i trawnikach. Można nim przeprowadzić nawożenie albo ochronę przed chorobami czy szkodnikami. Ma dużą wytrzymałość i odporność na różne środki chemiczne, które często są do niego wlewane.

9. Siekiera

Uniwersalne narzędzie, które ułatwi nam trudne prace ogrodowe. Można użyć jej do usuwania niechcianych gałęzi i konarów, wyciąć nią grube korzenie i fragmenty pni, które pozostały po ściętym drzewie. Przyda się także do przygotowania drewna do kominka albo materiału na ognisko.

10. Piła ręczna

Taką piłą można przyciąć średniej grubości konary, usunąć dziko rosnący krzak lub drzewko albo wykonać małe drewniane elementy architektoniczne.

 


Wróć do bloga