Logowanie Rejestracja

Narzędzia ręczne - niemniej ważne od elektrycznychTechnologia opanowała niemal każdą dziedzinę przemysłu, to jednak nie wszystko da się wykonać z pomocą maszyn. Niektóre czynności wymagają precyzji i manualnych zdolności, a tego może nie udać się osiągnąć z wykorzystaniem tylko urządzeń elektrycznych. Narzędzia ręczne nie wyszły z użycia i nadal chętnie są stosowane przez mechaników, budowlańców, stolarzy, czy majsterkowiczów.

Elektryczne czy ręczne?

Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że niekiedy narzędzia elektryczne znacznie przyspieszają pracę. Wkręcanie śrub czy cięcie drewna pójdzie zdecydowanie szybciej, jeśli w tym celu zastosujemy elektryczne narzędzia. Jednak jeśli zależy nam na precyzyjnych działaniach, to narzędzia ręczne będą w tym temacie niezastąpione - zwłaszcza w stolarstwie, w którym wykończenie detalicznych elementów wymaga manualnej i dokładnej pracy. Narzędzia ręczne chętniej używany są przez majsterkowiczów niż przez profesjonalistów, którym zależy przede wszystkim na szybkim efekcie. W przydomowych warsztatach narzędzia ręczne mają swoje zaszczytne miejsce. Tak naprawdę dobór narzędzi zależny jest od rodzaju wykonywanej pracy, jednak zarówno narzędzia elektryczne, jak i te ręczne w różnych branżach i gałęziach przemysłu używane są naprzemiennie. 

Dlaczego warto stosować narzędzia ręczne? 

“Narzędzia bez prądu”, które są wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz są dobrze użytkowane, nie ulegają awarii i nie wymagają serwisowania, jak to ma miejsce w przypadku urządzeń elektrycznych. W trakcie pracy nie wyczerpie się bateria, dlatego nie są one ograniczone czasowym użyciem. Z tego względu są też bezpieczne, bo nie występuje ryzyko porażenia prądem podczas pracy. Narzędzia ręczne, które dostępne są w naszej ofercie, zajmują niewiele miejsca i można je wygodnie ułożyć w skrzynce lub powiesić na tablicy majsterkowicza. Ich używanie jest praktycznie bezgłośne, a na pewno zdecydowanie cichsze. Minusem, przy używaniu takich narzędzi, jest na pewno wydłużony czas pracy, jednak przy niektórych, manualnych zajęciach nie liczy się szybkość, ale ostateczny efekt. 


Wróć do bloga