Logowanie Rejestracja

Elektronarzędzia przydatne w warsztacieKażdy warsztat musi być wyposażony w różnego rodzaju narzędzia, wśród nich znajdują się też bardzo przydatne elektronarzędzia. Wyposażenie warsztatu powinno być zawsze dopasowane do najczęściej wykonywanych przez jego właściciela prac. W zależności od naszych zainteresowań będzie się zmieniać jego zawartość. Są jednak takie narzędzia, które przydadzą się w każdym warsztacie. Jakie? Oto lista najbardziej przydatnych elektronarzędzi.

1. Wiertarko-wkrętarka

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wiertarka powinna być obecna w każdym domu i warsztacie. Przydaje się do bardzo wielu prac – np. wieszanie szafek, montaż listew przypodłogowych i oświetlenia i wiele innych. Wiertarko-wkrętarka łączy w sobie funkcję wiertarki i wkrętarki, która przydaje się do szybkiego i bezpiecznego wkręcania lub wykręcania wszelkich śrub, wkrętów itp.

2. Próbnik napięcia

Przydaje się przed wywierceniem jakichkolwiek otworów w ścianach lub sufitach. Dzięki niemu sprawdzimy czy w danym miejscu nie przechodzi przypadkiem przewód. Można go także używać do sprawdzania czy gniazdko jest pod napięciem.

3. Szlifierka oscylacyjna

Jest to niezwykle przydatne narzędzie przy pracach związanych z obróbką powierzchni płaskich, takich jak np. szlifowanie blatów, półek, drzwi itp. Można ją także szlifować zgrubnie zaokrąglone powierzchnie.

4. Szlifierka kątowa

Taka szlifierka znajdzie zastosowanie w pracach wymagających cięcia, nacinania, szlifowania czy polerowania. Sprawdzi się idealnie przy przecinaniu twardych przedmiotów, takich jak: metalowe pręty, profile, beton, kostka brukowa itp. Szlifowanie taką szlifierką jest mało precyzyjne, więc nadaje się raczej do szlifowania zgrubnego.

5. Wyrzynarka

Służy przede wszystkim do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i miękkich metali. Jest przydatna przy remontach, drobnych naprawach i zajęciach hobbystycznych. Można nią wyciąć otwory, nieregularne oraz zaokrąglone kształty. Z jej pomocą możemy wykonać: budkę dla ptaków, budę dla psa, donicę do kwiatów, a nawet drewniane zabawki dla dzieci.

 

 


Wróć do bloga