Logowanie Rejestracja

Cechy dobrej chemii budowlanejNa każdej budowie spotyka się dużo produktów zaliczanych do chemii budowlanej. Są one niezbędne na każdym etapie budowy – od fundamentów po wykończenie budynku. Dobranie dobrych preparatów nie jest prostą sprawą, ponieważ ich wybór w sklepach jest ogromny. Jakie cechy powinna spełniać dobra chemia budowlana i jak ją odróżnić od tej nie najlepszej?

Rodzaje chemii budowlanej

Do chemii budowlanej zalicza się domieszki do zapraw czy betonów, produkty spajające, wypełniacze i materiały powłokowe – takie jak: farby, lakiery, impregnaty itp. Chemią budowlaną nazywamy także różnego rodzaju kleje, zaprawy, gładzie, podkłady. Wszystkie te preparaty znajdują zastosowanie zarówno podczas budowy, jak i w trakcie przeprowadzania remontu. Można ją podzielić na dwie kategorie:

Chemia budowlana używana podczas budowy domu – są to wszystkie produkty, których używa się już od początku stawiania nowego budynku. Wśród nich znajdziemy: cement, różne zaprawy oraz hydroizolacje (np. masy uszczelniające i folie w płynie)

Chemia budowlana wykorzystywana do wykończenia domu oraz remontów – w tej kategorii znajdują się przede wszystkim kleje do płytek, zaprawy do układania cegieł dekoracyjnych, tynki, kleje do parkietów, farby, lakiery, żywica epoksydowa i wiele innych.

Jak wybrać dobrą chemię budowlaną?

Najważniejsze przy dokonywaniu wyboru chemii jest odpowiednie dobranie jej do swoich potrzeb. Każdy rodzaj chemii budowlanej ma inne właściwości, aby wybrać dobrze należy dokładnie zapoznać się z opisami producenta. Inny rodzaj kleju będzie odpowiedni do klejenia glazury w łazience, a inny do płytek na zewnętrznym tarasie. Przydadzą się także opinie innych użytkowników danego produktu, które możemy znaleźć w Internecie.

Na chemii budowlanej nie warto oszczędzać. Lepsza jakość produktu często powoduje wyższą cenę, ale jest też gwarancją jakości i trwałości. Warto jest zainwestować w produkty sprawdzonych producentów. Dobrym pomysłem jest łączenie produktów jednej marki. Używając tynku, gruntu i farby tej samej firmy mamy pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie dopasowane i dzięki temu będzie nam dłużej służyć.


Wróć do bloga